Nasza "Piątka"

  • Szkolny konkurs plastyczny z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika pt.: "Mikołaj Kopernik-polski geniusz"

    Laureaci w kategorii wiekowej klasy IV-V:

    1.Julia Kalicka kl. 5a

    2.Wiktoria Wereszczyńska kl.4d  i Ignacy Nowosielski kl. 4d

    3.Franciszek Stopniak kl. 4d

    Laureaci konkursu w kategorii wiekowej klas VI-VII:

    1.Marcin Złoch kl. 7a

    2.Aleksandra Nowakowska kl.6a

    3.Mikołaj Mazurek kl.6a

    Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

    Uczniom którzy wzięli udział w konkursie plastycznym dziękujemy.

    Prace plastyczne zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

  • Witaj Wiosno!!!

    Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5 ogłosił pierwszy dzień wiosny jako radosny i kolorowy - 21 marca 2023 r. Akcja ZGRANA KLASA - ZGRANA SZKOŁA. Tego dnia ubraliśmy się kolorowo, a nawet przyszliśmy do szkoły w zabawnych przebraniach...Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. 21 marca przypada Światowy Dzień Osób Z Zespołem Downa.

    Nałożyliśmy kolorowe skarpety, w paski, w kropki, pstrokate i byliśmy kolorowi nie do pary. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa załączamy życzenia, z którymi się w pełni utożsamiamy, a które ślą sobie nawzajem osoby z Zespołem Downa: ........życzę sobie i innym osobom z dodatkowym chromosomem, przede wszystkim tego, żeby bez względu na to, jak wiele się nauczą i jak daleko zajdą: byli akceptowani i traktowani z godnością i szacunkiem, na jakie zasługuje każdy człowiek, czuli się na tym świecie jak u siebie, byli traktowani jak swoi, mieli szansę na normalne, szczęśliwe życie, mieli szansę na to, żeby się uczyć, rozwijać i pracować, inni widzieli w nas ludzi, a nie zespół.

     

  • Lekcja w Sądzie Okręgowym w Siedlcach

    16 marca klasa 3c była na wycieczce w Sądzie Okręgowym w Siedlcach. Uczniowie zobaczyli jak wyglądają cele. Zostali tez zaproszeni na salę rozpraw, gdzie mieli możliwość rozmowy z sędzia p. Markiem Manowcem. Trzecioklasiści zadawali wiele pytań, na które sędzia odpowiadał z niezwykła cierpliwością.

    Uczniowie mogli zasiadać na ławie oskarżonych, adwokatów, a nawet sędziego. 

    Poznali nazwy zawodów związanych z sadownictwem oraz ich najważniejsze obowiązki. Dla uczniów była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

  • Sukces Alicji Kozielskiej

    11 marca 2023 w SP9 odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych o zasięgu powiatowym organizowany przez panią Zuzannę Polak z SP9, przy pomocy p. Anny Sachanowicz oraz panią Mariolę Sandurską z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli.

    W zaciętej rywalizacji wzięło udział 21 uczniów z 13 szkół z Siedlec i powiatu. Uczniowie toczyli bardzo wyrównaną walkę i pierwsze trzy miejsca dzieliła różnica zaledwie 1 punktu.

    Ostatecznie na podium stanęli:

    I miejsce Filip Królak SP7

    II miejsce Alicja Kozielska SP5 - opiekun p.Barbara Banaś

    III miejsce Luzia Simonyan SP9

     

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy!

    Pokazaliście klasę. Brawo!

  • Zawody naszych rodziców

    13 marca  kl. 3a wraz z p. Joanną Sadowską-Wołowską przygotowała  spotkanie w ramach cyklu lekcji ''Zawody naszych rodziców'' z pielęgniarką szpitala miejskiego w Siedlcach p. Martą Szeląg.

    Pani Marta przyniosła ciekawą książkę o szpitalu, który ma już 185 lat i mnóstwo przyrządów monitorujących życie pacjenta. W przystępny i ciekawy sposób opowiedziała o pracy na intensywnej terapii. O blaskach i cieniach swojego zawodu, o predyspozycjach, żeby móc go wykonywać, a przede wszystkim o wielkiej odpowiedzialności za życie pacjenta. Uczniowie poznali nowe pojęcia takie jak stetoskop, pulsoksymetr, worek ambu... Dzieci mogły wszystkiego dotknąć i zmierzyć sobie ciśnienie. Klasa słuchała z zapartym tchem.  Nic nie zastąpi w edukacji zajęć praktycznych, gdyż ta wiedza zostaje na dłużej. Pani Marcie Szeląg za poświęcony czas i profesjonalizm dziękujemy.

                                                                                              Joanna Sadowska-Wołowska

  • Ola Belniak Wicemistrzem Pisowni Języka Niemieckiego

    1 marca 2023 r. w siedzibie MSCDN Wydział w Siedlcach odbył się finał
    I Międzyszkolnego dyktanda w języku obcym dla uczniów szkół podstawowych z Miasta Siedlce oraz powiatów: siedleckiego, łosickiego, węgrowskiego, sokołowskiego i garwolińskiego.

    99 uczniów stanęło do rywalizacji w 4 kategoriach: język angielski, język niemiecki, język rosyjski oraz język polski jako obcy.

     

    W kategorii – Język Niemiecki olbrzymi sukces osiągnęła uczennica klasy 8b

    Aleksandra Belniak uzyskując tytuł I Wicemistrza Pisowni Języka Niemieckiego

     

    Nauczyciel przygotowujący - Agnieszka Pietrzak

    Bardzo dziękujemy Oli za wielokrotne reprezentowanie i rozsławianie naszej szkoły.

    Gratulujemy wszystkich osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów!

  • Narty w Kazimierzu Dolnym

    Dnia 10.03 uczniowie i uczennice klas 5c,5d,6b,6c,7b,8a,8c,8d wzięli udział w wyjeździe na stok narciarski do Kazimierza Dolnego.

    Pod pilnym okiem instruktorów narciarstwa zjazdowego - Pawła Kulika, Rafała Kordowskiego i Grzegorza Dąbrowskiego młodzież doskonaliła technikę jazdy na nartach,a także stawiała swoje pierwsze kroki na stoku, z dużym sukcesem trzeba przyznać. Spisali się uczniowie oraz instruktorzy.

    Zdarzały się też upadki ale niech adeptom narciarstwa przyświeca hasło:

    "Jak się nie przewrócisz,to się nie nauczysz"

  • Wycieczka szkolna uczniów klas 5e i 6a do Warszawy - Teatr WAM i Muzeum Narodowe.

    8 marca 2023 uczniowie obejrzeli interesujący spektakl w teatrze WAM pt.: ”Fair play”.

    Musical „Fair Play” w reżyserii Pawła Podgórskiego to wielowątkowy spektakl o wartości przyjaźni, miłości, tolerancji i samoakceptacji. To historia młodego pokolenia, która pomimo trudności jakie obecny świat stawia przed młodymi ludźmi odnajduje sens bycia dla siebie innych. To wzruszający spektakl o relacjach, uczuciach i poczuciu własnej wartości. Spektakl inspiruje i motywuje do pielęgnowania zasad fair play nie tylko w sporcie, ale także w każdym aspekcie życia codziennego. To musical o uczciwości względem innych oraz siebie samego, o istocie pozytywnej samooceny oraz o dostrzeganiu życia bez filtra wirtualnej tylko pozornie pięknej rzeczywistości.

    „Fair Play” to jedyny spektakl w Polsce, stanowiący podstawę do zainicjowania mądrej lekcji wychowawczej, która pozwoli nawiązać nie tylko dobre relacje pomiędzy Nauczycielem a Uczniami ale także pomiędzy samymi rówieśnikami. Każdy z zagranych spektakli owocował licznymi rozmowami młodych ludzi z ich rodzicami, wychowawcami, pedagogami szkolnymi, którzy ośmieleni podjętą na scenie tematyką nabierają odwagi na rozmowy o problemach, z którymi przyszło im się zmierzyć.

    Po spektaklu młodzież wzięła udział w ciekawym wykładzie motywującym.

    Kolejną atrakcją była wizyta w Muzeum Narodowym z podziałem na dwie grupy programowe.

    Uczniowie klasy 6a – temat lekcji „Malarstwo historyczne - nie tylko Matejko. Wiek XIX był czasem rozkwitu malarstwa historycznego. Przywoływało ono najświetniejsze momenty z historii Polski i kształtowało postawy patriotyczne. Uczniowie na własne oczy zobaczyli, w jak różnorodny sposób polscy malarze tego okresu transponowali historię w sztukę.

    Następnie podziwiali inne dzieła sztuki wybitnych polskich artystów między innymi impresjonistów.

    Uczniowie klasy 5e – temat lekcji „Świat Mitów”. Dziewczynki i chłopcy biorąc udział w zajęciach muzealnych dowiedzieli się, że nie można wyobrazić sobie kultury europejskiej bez starożytnej Grecji i Rzymu. Mity antyczne od zawsze były źródłem alegorii i symboli oraz natchnieniem dla twórców dzieł sztuki. Przekonali się o tym, oglądając dzieła z kolekcji muzealnej.

  • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

    "Zaprojektuj i wykonaj szkatułkę, w której wybrany bohater z powieści Kornela Makuszyńskiego mógłby przechowywać swoje tajemnice".

    Rozstrzygnięcie etapu szkolnego konkursu plastyczno - technicznego dla klas IV-VI w ramach VIII Siedleckiej Międzyszkolnej Korneliady. W konkursie wzięło udział 11prac.

    Prace następujących uczniów:

     Nikoli Witczuk kl. VI a

     Aleksandra Czajki kl. VI b

     Ignacego Nowosielskiego kl. IV d

    zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego!

    Prace wyróżnione

    Bardzo dziękuję za zaangażowanie i udział w konkursie.

    Monika Mućko - nauczyciel techniki

  • Spotkanie z Policją w kl. 1

    Uczniowie klas I gościli funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. 

    Podczas spotkania została przeprowadzona rozmowa o zasadach bezpiecznego spędzenia wolnego czasu. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w szkole oraz jak reagować w sytuacjach zagrożeń.

    Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

  • Dzień Kobiet w kl. 3A

    W klasie 3A oprócz upominków odbyły się dwugodzinne warsztaty ,,Jak być dobrym przyjacielem". 

    Wychowawca klasy p. Joanna Sadowska - Wołowska przygotowała zajęcia interaktywne, w których dzieci wypowiadały się, rysowały, przyklejały, wycinały...mówiły o swoich oczekiwaniach i emocjach. Był koralik przyjaźni, Parasol szczęścia i Dekalog dobrego przyjaciela.

    Klasa pięknie wypowiadała się i dawała dużo energii. Dzieci bardzo potrzebują takich zajęć, bo dają im one wiele wskazówek i rad jak radzić sobie w relacjach międzyludzkich.

  • Życzenia z okazji Dnia Kobiet

  • Szkolny Turniej Rummikub

    Świetlica Szkolna organizuje Szkolny Turniej Rummikub.

    Wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli zapraszamy do wspólnej zabawy!

  • W naszej świetlicy nikt się nie nudzi!

    Dzieci aktywnie, kreatywnie, miło i bezpiecznie spędzają czas.

    Uczą się wielu ciekawych rzeczy, zacieśniają więzi z rówieśnikami, odrabiają lekcje, a przede wszystkim świetnie się bawią.

  • Głosujemy na naszą ekipę do You Can Dance!

    W konkursie zwycięży 10 szkół, które do 5 marca do godz. 23:59 zdobędą największą liczbę głosów. 

    Głosowanie jest anonimowe i ogólnodostępne. Wyniki będą 6 marca.

     

    Głosowanie jest proste i nie wymaga dużo czasu. Link do głosowania poniżej, a pod linkiem kilka zrzutów instrukcji.

    Można zagłosować raz dziennie z jednego adresu IP.

  • KONSULTACJE PIERWSZY CZWARTEK 2.03.2023

    KONSULTACJE PIERWSZY CZWARTEK 2.03.2023

    Szanowni Rodzice/Opiekunowie

    W dniu 2.03.2023 w godz. 16:00 - 17:00 odbędą sie konsultacje z nauczycielami.

    Harmonogram konsultacji zamieszczony jest poniżej.

    Zapraszamy

    Dyrekcja Szkoły

     

  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2023 - akademia dla klas IV-VIII

    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mimo, że żyli oni wiele lat temu, nadal są dla nas wzorem do naśladowania.

    Dowódca Dywizjonu 303, gen. Urbanowicz, powiedział: “My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy.” Święto poświęcone Żołnierzom Wyklętym, przypomina o wielkich Polakach, którzy przyjęli właśnie taką postawę.

    Tego dnia, w naszej szkole, uczciliśmy pamięć tych, którzy do końca walczyli o wolną Polskę i poświęcili dla Niej to, co najcenniejsze – swoje życie. My, młodzi obywatele państwa polskiego, mamy obowiązek pamiętać o ich ofierze i wypełniać testament, który nam po sobie pozostawili, zawierający się w haśle: BÓG, HONOR i OJCZYZNA.

    Akademię przygotowali uczniowie klas: VIII a, VIII b, VIII c i IV d pod kierunkiem nauczycieli: p. Adrianny Burdzickiej oraz p. Joanny Targońskiej. O oprawę muzyczną zadbała p. Katarzyna Jakoniuk- Wojtuś, a o nagłośnienie uroczystości p. Marcin Wasak oraz uczeń kl. VIII d Mikołaj Mazur. Piękną dekorację wykonała p. Marta Tomczak. Zdjęcia autorstwa p. Eugeniusza Bielińskiego.

    Pani Dyrektor Joanna Kowalska-Wróbel podziękowała młodzieży oraz nauczycielom za przygotowanie akademii.

  • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - akademia dla klas I - III

    28 lutego odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Występ przygotowali uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami p. Ewą Misiak i p. Magdaleną Izdebską. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była p. Joanna Sadowska- Wołowska.

    Dla klas I-III to trudny temat, ale dzieci wywiązały się znakomicie. Uczniowie powagą i przygotowaniem udźwignęli trud tego apelu, a chór oraz solistki pięknym śpiewem podkreślili nastrój tej pięknej uroczystości. 

    Wielkie brawa należą się naszej małej publiczności. Cisza i uwaga świadczy o tym, że akademia bardzo się podobała. Wszystkim pięknie dziękujemy.

  • Wspomnienie "Walentynek"

    Z okazji Walentynek uczniowie klasy 2b przygotowali karty walentynkowe i słodki poczęstunek.

    A tak świętowali "Walentynki" uczniowie klasy 3d:

  • Piątka siedleckim "Zwierzolubom"

    Serdecznie dziękujemy wszystkim,
    którzy okazali serce siedleckim "Zwierzolubom"!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza
    ul. gen. Orlicz-Dreszera 3
    08-110 Siedlce
  • +48 25 794 34 01
    +48 25 794 34 02

Galeria zdjęć