Nasza "Piątka"

  • „Wstań Polsko moja! W blaskach zórz!”

    14.11.2018

          

    Dnia 9 listopada 2018 r. społeczność naszej szkoły świętowała 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani w koszulki z nadrukiem „Od urodzenia dumni z pochodzenia”. Ich projekt został wyłoniony w wyniku konkursu będącego jednym z etapów obchodów rocznicy. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali przemówienia pani Dyrektor Joanny Kowalskiej-Wróbel, a także wierszy i piosenek przypominających te ważne dla Polski chwile. By złożyć hołd poległym, młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem Władysława Rawicza, wspólnie odśpiewano też Rotę. W uroczystości wystąpiła młodzież z klasy 3c gimnazjum, dzieci z kl. 2c szkoły podstawowej i  chór prowadzony przez panią Joannę Sadowską-Wołowską.
          Za przygotowanie spotkania odpowiadali: p. Barbara Murek, p. Mariola Rymuza-Sztandera i p. Andrzej Jóźwiak. Dekorację przygotowała p. Justyna Adamowicz.

  • Narodowe Święto Niepodległości

  • Konkurs fotograficzny "Siedlce pamiętają"

    07.11.2018

    „Narody tracąc pamięć tracą życie”.

    SIEDLCE PAMIĘTAJĄ!

       W naszym mieście jest   wiele ulic, którym patronują bohaterowie walk o niepodległość naszej Ojczyzny. Są wśród nich Ci, którzy walczyli z bronią w ręku, jak  i Ci, których orężem było pióro, pędzel czy muzyka. Nazwy innych ulic przypominają, jak ważna jest dla nas wolność.

    Na gazetce, umieszczonej w holu szkoły, prezentujemy zdjęcia siedleckich ulic i proponujemy udział w konkursieRozpoznajcie  jak najwięcej ulic, które zostały ukazane na fotografiach i obiekty, jakie się na nich znajdują. Niektóre z nich poznacie od razu, inne mogą sprawić więcej trudności. Zdjęcia są ponumerowane. Kupon konkursowy ze szczegółowymi pytaniami można znaleźć na stronie internetowej naszej szkoły lub odebrać od pani Elżbiety Tyrawskiej, lub pana Rafała Kordowskiego. Na odpowiedzi  czekamy do 16 listopada.

           Czeka cenna nagroda!

                                             

                                    Wszystkie konkursowe zdjęcia autorstwa  p. Elżbiety Tyrawskiej i p. Rafała Kordowskiego w galerii.

    KUPON_KONKURSOWY

                                                                             

  • "Pierwszy czwartek" - dzień otwarty

    Zapraszamy Rodziców i Opiekunów na konsultacje z nauczycielami

    "Pierwszy czwartek" 8.11.2018 w godz. 16:00 - 17:00

    Przydział sal na spotkanie z nauczycielami znajduje się na tablicy ogłoszeń.

  • Konkurs informatyczny BÓBR


    Zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie.
    Konkursy główne odbędą się w dniach 13-16 listopada. Każdego dnia jedna z grup wiekowych będzie rozwiązywać zadania w czasie rzeczywistym – zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00.


    Harmonogram:
    • Senior (szkoły ponadgimnazjalne) – 13 listopada,
    Junior (gimnazja i klasy VII SP) – 14 listopada,
    Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) – 15 listopada,
    Skrzat (szkoły podstawowe I-III) – 16 listopada.


    Rejestracja już trwa i zakończy na godzinę przed danym etapem konkursu.
    Do tego momentu wszyscy chętni muszą wysłać zgłoszenie.
    Zmagania uczestników odbywają się na bezpłatnej
    platformie edukacyjnej mCourser – www.mCourser.pl.

    Szczegóły dotyczące konkursu (w tym regulamin) dostępne na stronie:

    http://bobr.edu.pl

    ZASADY KONKURSU:

    Konkurs Bóbr trwa jedną godzinę zegarową dla każdej grupy wiekowej.
    Udział w konkursie może wziąć każdy uczeń, który ma możliwość zalogowania się z komputera bądź innego urządzenia cyfrowego, jednak klasyfikowani są jedynie ci uczniowie, którzy zostali zarejestrowani przez nauczyciela i uczestniczyli w konkursie pod jego nadzorem w klasie.
    Konkurs Bóbr odbywa się w szkołach w obecności opiekunów. Od 2015 roku konkurs w całości przebiega w Internecie, dzięki czemu jest możliwe również rozwiązywanie zadań konkursowych za pomocą urządzeń  mobilnych.

    Chętni zgłaszają się do swoich nauczycieli informatyki.


     

  • Pomoc psychologiczno - pedagogiczna w szkole

    31.10.2018

    SZANOWNI PAŃSTWO!

    Aby umożliwić zaspokojenie potrzeb rozwojowych i edukacyjnych uczniów, wspomagać ich rozwój i efektywność uczenia się w roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 5 w Siedlcach organizowana jest pomoc psychologiczno – pedagogiczna w formie: 

              - zajęć terapii logopedycznej
              - zajęć terapii pedagogicznej
              - zajęć terapii psychologicznej
              - zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne.

    Szczegółowe informacje dostępne są u wychowawców i pedagogów szkolnych.

    Rodziców uczniów posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego zapraszamy na spotkanie w dniu 08.11.2018r. o godz. 15.30 w sali nr 30 w budynku A.

     

  • Finał Ogólnopolskiego Festiwalu "Jesteśmy wolni"

    31.10.2018

    Z wielką dumą i radością informujemy , że uczeń naszej szkoły Mikołaj Jaśkiewicz znalazł się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu  "Jesteśmy wolni". To zaszczytne miejsce i uznanie jury uzykał wykonując piosenkę " Biały Krzyż". Mikołaj jednoczesnie akompaniował sobie na pianinie. Wystep wywołał gromkie brawa. Naszemu młodemu  muzykowi życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem Mikołaja jest p. Joanna Sadowska-Wołowska.

  • Co kryje się w jesiennym lesie?

    30.10.2018

     

    Grupa  6 latków poznała się na tyle dobrze, aby wyruszyć na swoja pierwszą wędrówkę do lasu. Pogoda tego dnia nam dopisała i już o 9, byliśmy gotowi aby ruszyć na spotkanie z rudą wiewiórką. Szukaliśmy skarbów leśnych, zaglądaliśmy pod każdy jesienny żółty liść, obserwowaliśmy pająki i biedronki pod lupą. Zmęczeni marszem, zrobiliśmy piknik, aby w ciszy leśnej zjeść kanapki i pić ciepłą herbatę z termosu. Kiedy odzyskaliśmy siły odbyły się zawody sportowe-bieganie z góry pełnej liści. Zgromadzone skarby lasu wykorzystaliśmy do jesiennych prac i makiety lasu, którą można podziwiać w naszej sali.

    Zapraszamy.

    Klasa 0 i wychowawca p. Monika Całka-Stańczuk

  • Podsumowanie konkursu na nazwę i logo gazetki szkolnej

    30.10.2018

    Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów!

    Informujemy, że zwyciężył projekt Mateusza Leszczyńskiego z kl. 7a.

    Jeszcze raz gratulujemy!

    smiley

  • Facebookowa grupa Erasmus +

    30.10.2018

    Zapisujecie się do naszej grupy Erasmus +???

    Naprawdę warto!!!

    Erasmus+ Grupa

  • Działania Samorządu Uczniowskiego

    29.10.2018

    Samorząd Uczniowski w naszej szkole działa bardzo prężnie: zorganizował w październiku Ogólnopolski Dzień Tornistra, a pod koniec września Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
    Ogólnopolski Dzień Tornistra to akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie uwagi na zjawisko przeciążonych plecaków. Przedsięwzięcie to na stałe ma się wpisać w kalendarz szkolny i ma się odbywać raz w roku we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych, w szczególności w szkołach podstawowych.
    Minister Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym,  1 października br. zainaugurowała Ogólnopolski Dzień Tornistra.

    Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Sylwii Gruszeckiej oraz p. Kamili Łobacz uczniowie naszej szkoły również włączyli się do tej akcji. Z tej okazji w szczególny sposób przeglądaliśmy  zawartości uczniowskich plecaków i ustalaliśmy co jest niezbędne każdego szkolnego dnia, a co stanowi niepotrzebne obciążenie. W klasach przez cały miesiąc odbywały się pogadanki profilaktyczne na temat wad postawy i  szacunku dla naszego kręgosłupa, który jest jeden i ma służyć przez całe życie. Uczniowie wykonywali plecakowe zadania, opisywali swoje tornistry i ustalali cechy dobrego plecaka. 

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 28 września 2018 roku również nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu wraz z innymi szkołami z różnych stron świata. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

    "Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne KOMISJE. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

    Dodatkowo w naszej szkole został zorganizowany Turniej, w którym udział wzięli uczniowie, tworząc  drużyny złożone z uczniów w różnym wieku.

     

  • III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej

    26.10.2018

    23 października uczennica naszej szkoły Kasia Żur wzięła udział w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich w Siedlcach. Zaprezentowała piosenkę  pt. „Przyjdź jak deszcz” zdobywając drugie miejsce. W tym samym dniu solistka zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości” wykonując pięknie dwa utwory. Wokalistce gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy . Opiekunem Kasi jest p. Joanna Sadowska-Wołowska.

  • XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równe szanse"

    W dniach 13 I 14 października br. w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego zorganizowano w naszej szkole XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równe szanse". Turniej zgromadził 70 szachistów i szachistek z Polski, Ukrainy i Białorusi, w tym aż 50 szachistów z listy rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE. Patronat honorowy nad turniejem objęli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda oraz Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

    W niedzielne popołudnie odbyło się podsumowanie Turnieju i wręczanie cennych nagród dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Poprzedzone ono zostało montażem słowno – muzycznym upamiętniającym wielkiego Polaka – Świętego Jana Pawła II, pod wiodącym przesłaniem „Promieniowanie ojcostwa”.

     

     

    Tekst i zdjęcia: Andrzej Jóźwiak

  • Konkurs informatyczny LOGIA

     

    Konkurs informatyczny LOGIA 

    Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych.

    Poniżej zamieszczam regulaminy konkursu oraz zadania etapu szkolnego w wersji dla klas IV-VIII SP oraz Gimn.

    Klasy IV-VIII

    L19SP_etap1_zadania.pdf

    Wytyczne do rozwiązywania zadań dla klas IV-VIII

    Regulamin konkursu dla klas IV-VIII

     

    Klasy GIMNAZJALNE

    L19G_etap1_zadania.pdf

    Wytyczne do rozwiązywania zadań dla klas gimnazjalnych.

    Regulamin konkursu dla klas gimnazjalnych.

     

     

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    22.10.2018

    Dnia 09.10.2018 r. odbyły się wybory do zarządu Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

    Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do zarządu SU:

    PRZEWODNICZĄCY: Bartosz Przychodzeń

    ZASTĘPCA: Oliwia Krasuska

    ZASTĘPCA: Rozalia Prokurat

    Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały p. Sylwia Gruszecka oraz p. Kamila Łobacz.

  • Warsztaty kulinarne „Orzeł Biały”

    22.10.2018

    Z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy I b udali się z wychowawczynią p. Ewą Markiewicz na warsztaty kulinarne organizowane przez Muzeum Regionalne w Siedlcach. Uczniowie wzięli udział w krótkiej lekcji historii oraz zdobili ciasteczka w kształcie naszych symboli narodowych biało-czerwonym lukrem. 

  • Happening pt. „Szkoła niemarnowania jedzenia - EkoMisja Nie marnuje”

    18.10.2018
     

     

    16 października obchodzony jest „Światowy Dzień Żywności”. Z tej okazji Bank Żywności w Siedlcach zorganizował przemarsz ulicami miasta Siedlce oraz happening pt. „Szkoła niemarnowania jedzenia - EkoMisja Nie marnuje”. Uczniowie z klasy 7a pod opieką pani pedagog Małgorzaty Woźniak aktywnie uczestniczyli w obchodach. 
     

     

     

     (Zdjęcia z portalu Podlasie 24)

     

  • Konkurs w ramach Erasmus +

    18.10.2018

    W ramach projektu Erasmus+

    „ Future Unique to Us, Robotics and E-learning”

    ogłaszamy konkurs na

    PREZENTACJĘ NASZEJ SZKOŁY I NASZEGO MIASTA.

    Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów

    klas VIII SP i III GIM

    Forma pracy: prezentacja multimedialna(video, PowerPoint, itp.)

    Język prezentacji: angielski

    Czas trwania: do 5 minut

    Prace można wykonywać w zespołach maksymalnie 4-osobowych.

    Termin składania prac(deadline): 5 listopada 2018

    Nagroda główna: wyjazd na szkolenie międzynarodowe  z użycia narzędzi WEB 2.0 na Litwę w lutym 2019!!!!!!!!

     Autorzy najlepszych prezentacji zostaną nagrodzeni również ocenami celującymi (cząstkowymi) z języka angielskiego i informatyki

    Prezentacje należy składać do p. Rafała Kordowskiego

  • Projekt Erasmus +

    18.10.2018

    Projekt Erasmus +

     

    'Future unique to us, robotics and e-learning'

     

           Każde dziecko używa smartfonów, tabletów przez większość czasu. Najczęściej grają w gry, surfują po sieci, korzystają z mediów społecznościowych. Używają ich tylko do zabawy. Ma to negatywny wpływ na ich kreatywność i produktywność. Jako szkoły powinniśmy kierować ich umiejętności do bardziej produktywnych działań. Kodowanie pomaga im w rozwoju kreatywności, czyni ich bardziej produktywnymi użytkownikami technologii.

           Uczestnicy projektu będą uczyć się narzędzi Web2.0, programowania, robotyki oraz będą realizować projekty na różne tematy, pisać opowiadania, rysować obrazy, przedstawiać elementy ich kultury, uczyć się ludowych piosenek Partnerów i śpiewać je w ich ojczystym języku, a potem udostępniać swoje prace na E-twinning, a wszystko to w języku angielskim.

            

    Czas trwania:

    1.09.2018 – 31.08.2020

     

    SZKOŁY WSPÓŁPRACUJĄCE W PROJEKCIE:

    Portugalia, Macedonia, Litwa, Turcja, Polska

     

    KWOTA GRANTU: 31397.00 EURO

     

    KOORDYNATOR PROJEKTU: Rafał Kordowski

     

  • Życzenia na Dzień Komisji Edukacji Narodowej

    12.10.2018

    "Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie"

    W podziękowaniu za trud włożony w nasza edukację,
    Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów
    pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia
    Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły
    z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza
    ul. gen. Orlicz-Dreszera 3
    08-110 Siedlce
  • +48 25 794 34 01
    +48 25 794 34 02

Galeria zdjęć