Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siedlcach
zaprasza na bezpłatne szkolenie.
Szczegóły na poniższym plakacie.
10 marca 2025 roku uczniowie klasy 7e naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie, który poprowadził profesor dr hab. Artur Goławski z Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu w Siedlcach.
Tematem spotkania była przyroda i życie na równiku, szczególnie w Ekwadorze oraz na Wyspach Galapagos.
Profesor Goławski w ciekawy sposób opowiadał o niezwykłych ekosystemach tych regionów oraz o unikalnych gatunkach roślin i zwierząt, które zamieszkują te miejsca. Spotkanie było inspirującą lekcją biologii, która na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dziękujemy profesorowi Goławskiemu za fascynującą prelekcję i czekamy na kolejne spotkania z nauką!
Katarzyna Mędza
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Siedlcach realizuje projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Siedlce, w ramach którego TPD przygotowało serię spotkań mających na celu wsparcie rodziców i wychowawców w codziennych wyzwaniach.
Poniżej przedstawiam harmonogram wszystkich spotkań:
- Konflikty. Jak wspólnie je rozwiązywać? – 18 marca 2025 roku, godz. 17:00–19:30
- Trudna codzienność. Jak sobie radzić z problemami z dziećmi i mieć z nimi zdrowe relacje? – 24 kwietnia 2025 roku, godz. 9:30–12:00
- Wypalenie. Co zrobić, aby mieć energię w życiu rodzinnym i zawodowym? – 21 maja 2025 roku, godz. 9:30–12:00
- Słowa mają moc. Co i jak mówić, aby budować właściwe relacje? – 10 czerwca 2025 roku, godz. 17:00–19:30
Szczegóły dostępne w profilu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Siedlcach na FB.
Link poniżej:
Dzisiaj, 3 marca, odbyła się w naszej szkole, dla uczniów klas IV-VIII, akademia upamiętniająca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Niezmiennie są dla nas wzorem do naśladowania. Dowódca Dywizjonu 303, gen. Urbanowicz, powiedział: My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy.
Święto, poświęcone żołnierzom wyklętym, przypomina o Polakach, którzy przyjęli właśnie taką postawę.
Uroczystą akademią uczciliśmy pamięć tych, którzy do końca walczyli o wolną Polskę i poświęcili dla Niej to, co najcenniejsze - swoje życie.
Nad realizacją uroczystości pracowali uczniowie klasy IVb pod opieką p. Adrianny Burdzickiej i p. Leszka Belniaka.
Oprawę muzyczną zrealizował chór szkolny pod batutą p. Katarzyny Jakoniuk-Wojtuś.
Wszystkim, a zwłaszcza młodzieży naszej szkoły za patriotyczną postawę, należą się wielkie brawa.
Klasa 2a i 2 b po raz kolejny zawitały w Operze Lubelskiej. Spektakl muzyczny „ Calineczka” zachwycił wszystkich, tym bardziej, że główne role grały dzieci. Po spektaklu mieliśmy możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć z aktorami. Udało się nam również zdobyć autografy. To były wyjątkowe lekcje obcowania z prawdziwą sztuką!
Niedawno zakończyły się ferie zimowe. Były one czasem wypoczynku dla uczniów i nauczycieli.
Tymczasem w szkole...
W szkole wykonywane były drobne remonty i modernizacje: naprawa uszkodzeń, wymiana oświetlenia na bardziej energooszczędne, walka z awarią hydrauliczno-kanalizacyjną itd.
Ale nie tylko.
Dzięki pomysłowości i ofiarności Taty jednego z naszych uczniów - Pana Karola Bojara - możemy wszyscy, bez wychodzenia ze swojego domu, zwiedzić naszą szkołę przez internet.
Pan Karol, właściciel serwisu internetowego spacery-3d.pl, korzystając z tego, że w czasie ferii pracownie szkolne i korytarze były puste, zaprojektował i wykonał wirtualny spacer po szkole.
Wyrażając ogromną wdzięczność Panu Karolowi za ufundowanie i wykonanie, zapraszamy wszystkich naszych uczniów i ich rodziców do odwiedzenia naszej szkoły przez internet.
Joanna Kowalska-Wróbel
Dyrektor Szkoły
Spacer 3D po Szkole Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza dostępny jest pod poniższym linkiem oraz na stronie spacery-3d.pl
Poniedziałek 24 lutego 2025r.
W szkole tego dnia nie ma lekcji.
Dla wszystkich uczniów odbywa się zabawa choinkowa.
Tego dnia stołówka szkolna nie wydaje obiadów.
Uczniowie mają poczęstunek w salach zorganizowany przez Rodziców.
Świetlica szkolna pracuje normalnie, według zwykłego planu.
Poniżej zamieszczamy przydział sal dla poszczególnych klas:
Nasza szkoła aktywnie włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który przypadał 11 lutego 2025 r. Z tej okazji organizujemy Tydzień Bezpiecznego Internetu w dniach 18–21 lutego 2025 r.
W ramach inicjatywy odbędą się zajęcia edukacyjne, konkursy oraz promocja materiałów dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. Nauczyciele i wychowawcy przeprowadzą lekcje tematyczne, a uczniowie będą mieli okazję wykazać się w konkursach.
Nasza szkoła została zgłoszona do inicjatywy DBI 2025 oraz weźmie udział w specjalnych webinarach online poświęconych bezpieczeństwu w sieci.
Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w wydarzeniach! Wspólnie twórzmy lepszy i bezpieczniejszy Internet!
Elżbieta Piekart
Agnieszka Wołek
Szanowni Rodzice
W poniedziałek, zaraz po feriach zimowych, 17 lutego 2025r.
odbędą się zebrania z Wychowawcami.
16:00 - klasy 5 - 8
17:00 - klasy 1 - 4
Uwaga!
Zebranie klasy 8A
odbędzie się w środę, 19 lutego
o godz. 17°° w sali 8b
Poniżej przedstawiamy przydział sal na zebrania:
Na razie aura nie jest bardzo zimowa, ale to się może wkrótce zmienić - w końcu zaczynamy ferie!
Wszystkim naszym uczniom życzymy wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypominamy będą wskazówką gwarantującą bezpieczne spędzenie ferii zimowych.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZABAW NA ŚNIEGU, LODOWISKU I PODCZAS KULIGÓW:
Poniżej zamieszczamy link do strony PGW "Wody Polskie" z garścią cennych informacji na temat zachowania bezpieczeństwa wypoczynku feryjnego oraz ciekawy film ratowników lodowych z częstochowskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej - warto się zapoznać z tymi materiałami.
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach ogłasza konkurs dla uczniów szkół podstawowych - "Wiersz o bezpieczeństwie".
Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:
1. Klasy I-III
2. Klasy IV-VIII
Ze zgłoszonych prac komisja wyłoni po trzech zwycięzców.
Dodatkowo jedna praca uzyska specjalną nagrodę Dyrektora WORD.
Prace należy dostarczyć do siedziby WORD Siedlce lub przesłać pocztą na adres:
ul. Składowa 46, 08-110 Siedlce.
Należy pamiętać o dołączeniu karty zgłoszenia ucznia wraz ze stosownymi klauzulami podpisanymi przez rodzica lub opiekuna prawnego.
Poniżej regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia.
Drodzy Rodzice,
informujemy, że nasza szkoła wspiera projekt clickON – "Zamień granie na programowanie", który otwiera przed Waszymi dziećmi możliwość nauki programowania i zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych w cyfrowym świecie.
Najważniejsze informacje o wydarzeniu:
Dlaczego warto?
W dzisiejszych czasach wielu rodziców boryka się z problemem nadmiernego korzystania przez dzieci z komputerów, telefonów i gier. Zamiast bezmyślnego klikania, warto przekuć uwagę dziecka w coś wartościowego – kodowanie, rozwijanie logicznego myślenia i zdobywanie nowych, przyszłościowych umiejętności.
Uczymy, jak mądrze korzystać z technologii, by stała się ona narzędziem do rozwoju, a nie wyłącznie rozrywką. Programowanie to nie tylko nauka, ale także pasja, która daje dzieciom satysfakcję i pomaga budować pewność siebie.
Jak zapisać dziecko?
Więcej szczegółów oraz formularz zapisów znajdziesz na stronie:
https://clickon.edu.pl/
Dodatkowe informacje:
Projekt organizowany przez Gigantów Programowania jest objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji.
Zachęcamy do zapisów – pomóż swojemu dziecku odkryć nowy, fascynujący świat programowania i zmień sposób, w jaki korzysta z technologii!
Z radością informujemy, że w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika dla uczniów klas pierwszych. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz z regulaminem biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o książki i rozwijać swoje zainteresowania literackie. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i sumiennie korzystać z ich mądrości. Każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę ze specjalnie przygotowanej wystawki.
Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały Wyprawki Czytelnicze, które zawierały książkę „Wnuczka antykwariusza”, broszurę dla rodziców oraz zakładki do książek. Wyprawki zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej i życzymy naszym pierwszakom wielu radosnych chwil z książkami!
Ciekawa lekcja – kl. 1c
23 stycznia klasa 1c uczestniczyła w interesujących zajęciach z elementami kodowania i programowania.
Mama jednego z uczniów zaprezentowała dwa roboty i pokazała, jakie możliwości daje wykorzystanie ich w praktyce.
Gry i zabawy z kodowaniem były przystępną formą wprowadzenia w fascynujący świat technologii.
Bardzo dziękujemy Pani Małgosi.
:-)
W związku dużą absencją nauczycieli spowodowaną zachorowaniami na grypę zebrania z rodzicami zostają przełożone na dzień 17 lutego 2025 r. (poniedziałek po feriach zimowych)
Za trudności przepraszamy.
Dyrekcja SP nr 5
10 stycznia w szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach odbył się koncert finałowy XI Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim o zasięgu powiatowym, pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół siedleckich oraz ze szkoły w Golicach i Łysowie. Występy wykonawców oceniło jury w składzie: p. Agnieszka Soćko, p. Beata Soćko, p. Mariusz Dmowski i p. Philip Hoffman.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b: Helena Harań i Igor Sawicki. Hela i Igor wystąpili w duecie, zdobywając wyróżnienie w kategorii uczniów klas 1-4. Opiekunem była p. Monika Jakonik-Grabarska.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza
bierze udział w I edycji programu edukacyjnego
„#Żyj dobrze”.
Program adresowany jest do uczniów klas I-VIII. Jego główną ideą jest przypomnienie i uświadomienie, że mamy wpływ na nasze zdrowie, a wybory dokonywane każdego dnia warunkują jakość naszego życia.
Program został przygotowany przez ekspertów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie w oparciu o wyniki najnowszych badań naukowych.
Ogólne założenia programu:
Poniżej dokumenty z garścią cennych informacji w temacie akcji:
6 stycznia 2025r. uczestniczyliśmy w Siedleckim Orszaku Trzech Króli. W trakcie przemarszu oglądaliśmy scenki teatralne w wykonaniu siedleckich artystów. W tym roku hasłem Orszaku były słowa "Kłaniajcie się Królowie".
Dorota Sosnowska
Małgorzata Borkowska