Uczniowie klasy 7D wykonują odbitki ze wcześniej zrobionej matrycy z linoleum używając farby drukarskiej.
W związku z powtarzającymi się pytaniami: "a jak się zalogować do Timsów?", przygotowałem krótką instrukcję dla potrzebujących takiego wsparcia.
Poniżej dokument PDF do zapoznania się.
Krzysztof Małaszek
W dniu 3 listopada z okazji Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zmarłych, klasa 4D z wychowawcą Rafałem Kordowskim udała się na siedleckie cmentarze, aby zapalić znicze i uczcić pamięć zmarłych i poległych.
Uczniowie odwiedzili Cmentarz Wojskowy, gdzie uczcili pamięć poległych żołnierzy walczących za Ojczyznę w wojnie polsko-bolszewickiej i w II Wojnie Światowej oraz Cmentarz komunalny na ul. Cmentarnej, gdzie zapalili znicze na grobach swoich bliskich i grobach zaniedbanych. Uczniowie nawiedzili także Lapidarium-stary cmentarz z XVII wieku oraz Cmentarz żydowski z XIX wieku na ul. Szkolnej. Brawo dla dzieciaków za ich postawę.
Co roku, w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet - Góra Grosza.
Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Nasi kochani uczniowie nigdy nie zawodzą,
każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Kasia Żur wyśpiewała dla naszej szkoły II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Katolickiej ,,Cantate Deo”. Nasza reprezentantka wykonała utwór ,,W cieniu Twoich rąk”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem Kasi jest p. Joanna Sadowska-Wołowska
28 października klasa IIA z p. Joanna Sadowską-Wołowską wybrała się do sali koncertowej Podlasie na żywą lekcję historii - spektakl ,,Dzieci Powstania 44”. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu kulturalnym, tym bardziej, że jedną z występujących w tym przedstawieniu jest uczennica tej klasy Marika Adamkiewicz.
W piątek 15 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły świętowali ten dzień w kolorze ŻÓŁTYM.
Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów, kojarzy się zazwyczaj ze słońcem, uśmiechem, plażą i wakacjami. Te skojarzenia były inspiracją do zabrania Nas do Krainy Uśmiechu. Warunkiem pobytu w tej krainie był uśmiech, dobry humor i strój w kolorze żółtym. Kto nie miał ubrań w tym kolorze przypinał do bluzki żółtą uśmiechniętą emotkę.
Aby piątek był naprawdę radosny i uśmiechnięty szkoła została udekorowana przez uczniów klasy 8b oraz p. Ewę Małaszek, p. Krzyszfofa Małaszka oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego p. Kamilę Łobacz i p. Magdę Protasewicz.
Dzień Papieski w roku 2021 obchodziliśmy pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Słowa te wypowiedział święty Jan Paweł II podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu świętego Piotra w Rzymie.
W ramach obchodów XXI Dnia Papieskiego odbyła się w Siedlcach kolejna edycja KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI I PROZY KAROLA WOJTYŁY – JANA PAWŁA II „SŁOWO – DAR I TAJEMNICA”.
Konkurs miał miejsce 12 października 2021 roku w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury. Na występie finałowym naszą szkołę reprezentowały: Natalia Grochowska z kl. VII B oraz Wiktoria Teca z Kl. VII A. Obie uczennice pięknie przybliżyły słuchaczom utwory poetyckie Wielkiego Polaka. Natalka Grochowska zdobyła tytuł III LAUREATA KONKURSU w kategorii szkół podstawowych [z zaznaczeniem, że I nagrody nie przyznano]. Reprezentantki otrzymały za występ pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody albumowe. Za przygotowanie do Konkursu i opiekę nad młodzieżą biorącej udział w uroczystości odpowiedzialna była pani Renata Żylak – bibliotekarz szkolny.
Dnia 8 października w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu głosów wyniki przedstawiają się następująco:
Przewodnicząca - Amelia Michalczyk
Zastępca Przewodniczącej - Julia Ożarek
Wygranym gratulujemy a pozostałym kandydatom dziękujemy i zachęcamy wszystkich do aktywnej pracy na rzecz naszej szkoły.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Kamila Łobacz
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły
cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z codziennej pracy
życzy Samorząd Uczniowski.
Wych. kl.1b E. Markiewicz i wych. kl. 2d J. Skowrońska – Rauba zorganizowały swoim uczniom lekcje w parku Aleksandria. Dzieci mogły wielozmysłowo poznać zmiany w przyrodzie jesienią. Słyszały szelest liści, szum wiatru. Widziały różnobarwne drzewa i krzewy. Czuły zapach kasztanów, żołędzi i liści. Zabawy ruchowe sprzyjały integracji dwóch klas.
W dniach 9 - 24 października br. odbywa się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw.
W tym roku dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników Code Week (11 i 18 października). Podczas wydarzenia „Przygoda z kodowaniem w kl. 1” uczniowie z kl. 1a poprzez zabawę uczą się podstaw programowania i kodowania, umiejętności pracy zespołowej, logicznego myślenia i zadaniowego podejścia do stawianych problemów.
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli – uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły za wsparcie zbiórki charytatywnej na rzecz uczennicy naszej szkoły, Zuzi. Dzięki Państwa hojności zebraliśmy ponad 9 tys. zł!
Otrzymana kwota ułatwi Zuzi dalsze kosztowne leczenie. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc, szczodry gest, okazane serce i wrażliwość.
Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszej wokalistki Kasi Żur. W konkursie pieśni patriotycznej w Kocku „Pieśń Ojczyzny Pełna” wyśpiewała I miejsce utworem Halinki Młynkowej ,,Za wolność”. GRATULUJEMY!!! Opiekunem Kasi jest p. Joanna Sadowska-Wołowska
W środę – 06.10.2021 roku –w sali widowiskowej Muzeum Regionalnego w Siedlcach miał miejsce rejonowy etap OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Eliminacje rejonowe KONKURSU zorganizował Oddział „Podlasie” Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce i tytuł laureata zdobyła uczennica naszej szkoły: Natalia Grochowska z klasy VII b. Otrzymała ona złoty medal za udział w zmaganiach krasomówczych i wydelegowana została do reprezentowania rejonu na etapie wojewódzkim w Warszawie. Do udziału w konkursie zainspirował i przygotował uczennicę nauczyciel geografii- Pan Grzegorz Matejczuk. Opieką i wsparciem artystycznym na przesłuchaniu rejonowym otoczyła ją Pani Renata Żylak – nauczyciel bibliotekarz.
27 września 2021r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
O godz. 15.40 na halę sportową wkroczyły w pełnej gali cztery klasy pierwsze. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki wraz z rodzicami i wychowawczyniami z klasy 1B i 2D p. Ewą Markiewicz i Janiną Skowrońską Raubą przygotowały specjalną niespodziankę. Było to wyjście do Kulinarnego Poddasza. W formie zabawowej wszyscy przenieśli się na poligon wojskowy. Były pakiety żywieniowe żołnierzy, fragmenty umundurowania , wiele ciekawostek. Później samodzielnie przygotowywaliśmy wojskowe potrawy, deser w słoiczku i hamburger w kształcie czołgu. Jednocześnie poznaliśmy dużo informacji o owocach i warzywach. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data akcji jest nieprzypadkowa, ponieważ 29 września urodziła się Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
Poznaj 12 powodów, dla których warto czytać dzieciom.
Głośne czytanie dzieciom:
1. uczy języka (rozwija słownictwo),
2. rozwija wyobraźnię,
3. ćwiczy koncentrację,
4. pozwala na pokazywanie wzorców zachowań i konsekwencji różnych działań,
5. wspomaga rozwój mowy,
6. uczy wyrażania emocji i radzenia sobie z nimi,
7. kształtuje nawyk czytania,
8. umożliwia zdobywanie wiedzy o świecie,
9. pomaga oswoić trudne tematy,
10 pozwala dziecku rozwinąć zainteresowania,
11. jest wspaniałą rozrywką,
12. buduje wieź między dzieckiem a rodzicem.