Wystawa witraży Bożonarodzeniowych inspirowanych sztuką gotycką wykonanych przez uczniów klas 5 na zajęciach plastyki.
Ozdoby Bożonarodzeniowe-Gwiazdy w wykonaniu uczniów klasy 7d na zajęciach rozwijających zainteresowanie i uzdolnienia plastyczne pod kierunkiem p. Beaty Matusik-Rolińskiej.
17 grudnia nasza szkoła, kolejny raz, wzięła udział w akcji „Świąteczne Drzewko Życzeń”, która była skierowana do dzieci i polega na napisaniu świątecznych życzeń dla mieszkańców Siedlec. Kartki z życzeniami w imieniu wszystkich uczniów, zostały zaniesione przez klasę 2a, 2d i kl. 3d do Mikołaja i wrzucone do specjalnego pudełeczka. Za przekazanie dobrych intencji każdy mógł liczyć na pyszne cukierki i zdjęcie z przybyszem z dalekiej Laponii.
Nad całą akcją czuwał Samorząd Uczniowski.
Składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Ali!
Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.
Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
Za pomoc i życzliwość - DZIĘKUJEMY !
Uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w Akcji Świątecznej, polegającej na przygotowaniu paczek świątecznych dla dzieci z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej.
W ramach akcji uczniowie zbierali zabawki, gry planszowe, książki, przybory do pisania, pluszaki. Wszyscy bardzo chętnie i licznie włączyli się w przygotowanie świątecznych paczek, które zostały wysłane do fundacji a potem trafią do chorych pacjentów Oddziału Onkologii.
Serdecznie dziękujemy uczniom Naszej Szkoły za okazane serce - opiekunowie Świątecznej Akcji - Kamila Łobacz, Ewa Koć, Agata Miatkowska.
Sukces drużynowy naszych matematyków!
10 grudnia 2021 r. w auli 303 Instytutu Matematyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach miało miejsce podsumowanie IV Turnieju Matematycznego MateMaxus.
Konkurs został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Starostwa Powiatowego w Siedlcach, Prezydenta Miasta Siedlce oraz Komisji Europejskiej. W turnieju uczestniczyło 11 szkół podstawowych. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach.
I miejsce w rozgrywkach drużynowych klas czwartych zajęli uczniowie naszej szkoły:
II miejsce w rozgrywkach drużynowych klas siódmych zajęli również uczniowie naszej szkoły:
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym reprezentantom!!!
Dnia 9.12.2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas: Ib i Ic z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach - młodszym aspirantem Danielem Soszyńskim oraz z młodszym aspirantem Jarosławem Soszyńskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Panowie policjanci przypomnieli uczniom zasady ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwrócili na zachowanie ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych oraz noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Przybliżyli również zawód policjanta.
Podczas spotkania uczniowie byli bardzo aktywni, chętnie zadawali pytania oraz z zainteresowaniem oglądali prezentowane filmy.
Koordynatorem spotkania była p. Monika Mućko
10 listopada 2021 r. podsumowany został etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu "Uszyj misia". Na konkurs wpłynęło cztery prace, które wzięły udział w finale konkursu. Wszystkim, którzy uczestniczyli w konkursie DZIĘKUJEMY!!! Wasze misie powędrują do dzieci z oddziałów onkologicznych.
Odpowiedzialna za konkurs była p. Monika Mućko
W poniedziałek, 6 grudnia 2021r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Siedlcach odbył się V Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora SP 5 w Siedlcach.
Zawody rozgrywane były systemem pucharowym, do turnieju przystąpiło 45 uczestników.
A oto wyniki zmagań młodych sportowców:
Dziewczęta – klasy 4-6
I – Wiktoria Marciniuk
II – Gabriela Sokólska
III – Hanna Kokot
Chłopcy – klasy 4-6
I – Mikołaj Wójcikowski
II – Aleksander Gałachowski
Dziewczęta – klasy 7 - 8
I – Weronika Młynarska
II – Aleksandra Klewek
III – Lidia Cybulska
Chłopcy – klasy 7 - 8
I – Filip Uruszczak
II – Mateusz Pytel
III – Piotr Piekarski
Wszystkie ww osoby otrzymały dyplomy a zwycięscy zostali nagrodzeni pucharami, które wręczył nauczyciel wf Robert Pierog.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczniom za udział w zawodach.
6 grudnia zagościł w naszej szkole świąteczny nastrój.
Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Mikołajki.
Święty Mikołaj odwiedzil wszystkie klasy częstując uczniów cukierkami i składając życzenia, a najmłodsi mieli okazję zrobić sobie z Nim zdjęcie.
W tym wyjątkowym dniu, dominował w naszej szkole kolor czerwony.
W październiku i listopadzie 2021r. nasza szkoła brała udział w akcji zbierania naklejek z Biedronki.
Zebraliśmy 2640 naklejek. Zamieniliśmy je na maskotki i książki, które przekazaliśmy Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci oraz Oddziałowi Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego w Warszawie.
Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, którzy wspierali akcję.
Szkolny Wolontariat & Mariola Wiśniewska
Sukces Aleksandry Belniak!!!
6 grudnia 2021 r. w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się VI Ogólnopolskie Halowe Mistrzostwa Czwartków Lekkoatletycznych. Znakomicie zaprezentowała się uczennica klasy 7b Aleksandra Belniak. Przedstawicielka naszej szkoły zajęła I miejsce w biegu na 300 metrów, osiągając rewelacyjny czas 43,29 s, tym samym poprawiając swój najlepszy dotychczasowy rezultat. Złoty medal odebrała z rąk Mariana Woronina - wicemistrza olimpijskiego, mistrza Europy i aktualnego rekordzisty Polski w biegu na 100 m.
Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!
W listopadzie uczniowie kl.VIII D Klaudia Bojar, Julia Ożarek, Roksana Radomska i Sandro Radomski, pod opieką Pani Miłosławy Wrzosek wydali gazetkę matematyczną „Gwiazdka do pierwiastka”.
Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na konto „Pomoc dla Schroniska na Paluchu”.
Konkurs zamieszczony w gazetce wygrał uczeń kl.VIII E Alan Ossoliński.
Nagrodę wręczyła Pani Dyrektor Joanna Kowalska-Wróbel.
Klasa IIA wraz z wychowawcą, p.Joanną Sadowską-Wołowską zaprezentowała teatrzyk o zdrowym żywieniu pierwszakom naszej szkoły zachowując reżim sanitarny.
Teatrzyk nosił tytuł "O Marlence, co się źle odżywiała".
Dzieci zaprezentowały piosenki o zdrowym żywieniu, opowiedziały o witaminach i znaczeniu ruchu w naszym życiu.
Wymieniły też produkty, których dzieci jeść nie powinny.Każdy pierwszaczek dostał po zakończeniu występu kolorowankę, żeby utrwalić sobie wysłuchane treści.
Wszyscy świetnie się bawili.
Mistrz Dykcji
czyli Konkurs Łamańców Językowych
Łamańce językowe to nic innego jak trudne do wymówienia frazy. Pomagają one w ćwiczeniu dykcji i wymowy. To także świetna zabawa, która wywołuje mnóstwo śmiechu. Prawidłowa wymowa, dobra dykcja, to umiejętności często bagatelizowane. Mówienie staranne, wyraźne i płynne jest prawdziwą sztuką. Warto, by każdy z nas czasami zmierzył się z tym wyzwaniem. Zachęcamy więc do udziału w konkursie – zostań Mistrzem Dykcji!
Nagraj za pomocą aplikacji internetowej Vocaroo (https://vocaroo.com) trzy zdania oraz wierszyk wybrane spośród zaproponowanych poniżej w pliku „Materiały konkursowe (zdania i wierszyki łamiące języki)”.
Nagranie należy przesłać lub udostępnić z aplikacji Vocaroo do dnia 17. grudnia na adres logopeda@sp5.siedlce.pl
Pamiętajcie o dostarczeniu również oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego w tym samym terminie, czyli do 17. grudnia.
Szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII naszej szkoły.
Zwycięzców wyłoni, po ocenie nadesłanych nagrań, komisja konkursowa w składzie:
- Przewodnicząca: Hanna Karpowicz
- Członkowie: Ewa Małaszek, Monika Dmowska.
Dla Mistrza Dykcji oraz zdobywców drugiego i trzeciego miejsca Pani Dyrektor przygotowała atrakcyjne nagrody.
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu, oświadczenie Rodzica/Opiekuna prawnego oraz materiały konkursowe.
Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!
Zostań Mistrzem Dykcji SP5!
Dnia 19 listopada odbyła się akademia z okazji Dnia Patrona naszej szkoły. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 8d i 3a pod kierunkiem p. Miłosławy Wrzosek, p. Agaty Miatkowskiej, p. Rafała Kordowskiego i p. Katarzyny Jakoniuk - Wojtuś.
Myślimy dzisiaj o Polsce…
Te słowa stanowiły motto akademii, która odbyła się w naszej szkole 10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęła się ona wspólnie odśpiewanym „Mazurkiem Dąbrowskiego”. W ten sposób , podobnie jak w latach ubiegłych, włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku.
Następnie uczniowie klas: I d, II a, II b i VIII b zaprezentowali montaż słowno – muzyczny ukazujący drogę Polaków do upragnionej wolności. Recytowane wiersze i piosenki śpiewane przez solistów oraz chór tworzyły niezwykle podniosły i uroczysty nastrój.
Akademia była bez wątpienia piękną lekcją historii. Lekcją pamięci i patriotyzmu. Lekcją z ważnym przesłaniem:
Nie wstydźmy się kochać Polski,
nie mówmy o niej tylko od święta.
Ginęli za wolność ludzie.
Musimy o tym zawsze pamiętać...
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie akademii:
Agata Popławska- Jóźwiak
Agnieszka Krasowska
Ewa Misiak
Andrzej Jóźwiak
Joanna Sadowska - Wołowska – oprawa muzyczna
Marta Tomczak – dekoracje
Marcin Wasak i Piotr Andrzejczyk - nagłośnienie
Fotorelacja z uroczystości w poniższej galerii:
W dniach 15 - 16 października 2021 r. nauczyciel geografii z naszej szkoły, pan Grzegorz Matejczuk, brał udział w konferencji naukowej "Ewaluacja w procesie kształcenia geograficznego: koncepcje, doświadczenia, perspektywy" organizowanej przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Pan Grzegorz wygłosił referat pt. "Analiza i ewaluacja kreatywnej pracy domowej w klasie siódmej szkoły podstawowej", a następnie wziął udział w zajęciach terenowych w Nowej Hucie na temat "Ewaluacja pracy w terenie: koncepcje, metody, narzędzia".
Poniżej link do fotorelacji z Konferencji oraz filmu w serwisie YouTube: