Nasza "Piątka"

  • Naklejki

    Zakończyła się nasza akcja zbierania naklejek z Biedronki.  Udało się zebrać ponad 30 maskotek i 10 książeczek. 

    Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom,  serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję i wielkie serca. 

    Maskotki i książeczki zostały przekazane dla podopiecznych Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe Dla Dzieci. 

  • ZEBRANIA Z RODZICAMI 18.12. 2023 PONIEDZIAŁEK

    Szanowni Rodzice

    W dniu 18 GRUDNIA 2023 r odbędą się zebrania z Wychowawcami.

    17:00 - klasy 1 - 4

    16:00 - klasy 5 - 8

    Część klas ma spotkanie z wychowawcą w dniu 15.12 piątek. Proszę o sprawdzenie w przydziale sal.

    Przydział sal na spotkanie zamieszczamy poniżej.

    Serdecznie Zapraszamy!

     

  • Zapytanie ofertowe

    Zapytanie ofertowe. Treść w dokumencie poniżej (plik PDF ok. 300kB).

  • Czekamy na święta...

  • VII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

    W środę, 6 grudnia 2023r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Siedlcach odbył się VII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora SP 5 w Siedlcach.

    Turniej uroczyście otworzył wicedyrektor Robert Pierog.

    Zawody rozgrywane były systemem pucharowym, do turnieju przystąpiło 55 uczestników. 

     

    A oto wyniki zmagań młodych sportowców:

    Dziewczęta – klasy 4-6

    I – Julia Zarzycka

    II -  Matylda Michowiecka

    III – Maria Żbik

     

    Chłopcy – klasy 4-6

    I – Michał Jaworski

    II – Wiktor Rosa

    III – Błażej Szysz

     

    Dziewczęta – klasy 7 – 8

    I –   Klaudia Uruszczak  

    II –   Maja Bareja

    III –  Gabriela Osińska  

        

    Chłopcy – klasy 7 – 8

    I –  Aleksander Stefaniuk

    II – Szymon Bednarczyk

    III –Maciej Grochowski

     

    Wszystkie ww osoby otrzymały dyplomy a zwycięscy zostali nagrodzeni pucharami, które  wręczył wicedyrektor Robert Pierog.

    Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczniom za udział w zawodach.

  • IDĄ ŚWIĘTA. Nowości w bibliotece

    Już za kilkanaście dni nadejdą najpiękniejsze święta w roku. W radosnym nastroju świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do biblioteki szkolnej.

    Znajdziecie tam wystawkę świątecznych i zimowych książek: opisujących obyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, pokazujących, jak przygotować ozdoby i dekoracje świąteczne oraz prezentujących wiersze i opowiadania inspirowane magią Bożego Narodzenia. Na wystawce znajdziecie również wybrane książki i opowiadania tematycznie związane z okresem zimy. Wszystkie książki znajdują się w zbiorach naszej biblioteki oddział dla dzieci.

    W prezencie od Mikołaja pojawiły się również nowości w bibliotece:

    Nowości w bibliotece:

    • seria Czytam sobie poziom 1, 2 i 3,
    • seria Akademia Małego Przyrodnika,
    • Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – seria główna,
    • Młodzi przyrodnicy – seria,
    • Co to takiego? – seria DZIECI FILOZOFUJĄ,
    • Opowieści o tym, co daje supermoce, Opowieści o tym, co w życiu ważne, Opowieści o tym, co daje radość,
    • Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai,
    • Mikołajek: Sprzedawcy lodów, Klub zaginionych traperów, Zdjęcia z wakacji, Western,
    • Mikołajek: Psze pani, on ściąga, Żeśmy się ubawili.

    Zapraszamy!

  • Nietypowe Mikołajki

    6 grudnia w dniu imienin Mikołaja, uczniowie klasy 1 a uczestniczyli w ciekawej lekcji, podczas której dekorowali pierniczki oraz ozdabiali drewniane bombki. Takie lekcje sprawiają wiele radości.

  • KONKURS NA PACYNKĘ / KUKIEŁKĘ ŻYRAFY LUB SZAKALA

    OGŁOSZENIE O KONKURSIE

    NA NAJLEPSZĄ PACYNKĘ / KUKIEŁKĘ ŻYRAFY LUB SZAKALA

    w ramach programu profilaktycznego

     „Zauważ potrzeby – zbuduj porozumienie. Język szacunku online i offline

    TERMIN SKŁADANIA PRAC:

    15 GRUDZIEŃ 2023r.

    CIEKAWE NAGRODY ZA PIERWSZE 3 MIEJSCA  

    ZASADY:

    1. UCZESTNIK PRZYGOTOWUJE PACYNKĘ/KUKIEŁKĘ -  ŻYRAFY LUB SZAKALA
    2. Technika pracy dowolna.

     

    MIEJSCE SKŁADANIA PRAC NA KONKURS: POKÓJ PSYCHOLOGA w piątek 15 grudnia od 08:00 do 11:30.

    Wręczenie nagród 18 grudnia 2023r.  

    Osoba do kontaktu w sprawie konkursu: Eliza Cyganowska – psycholog szkolny

     

  • Akcje promujące czytelnictwo w szkole

    BLACK FRIDAY zawitał do... biblioteki kl. 1-5

    Czarne szaleństwo zawitało nie tylko do siedleckich sklepów i punktów usługowych, które w ramach Black Friday oferowały mieszkańcom liczne promocje. My też postanowiliśmy zorganizować Black Friday, Black Week w ramach którego zgromadziliśmy na jednej półce czarne książki. Od piątku (24.11) do końca listopada czytelnicy mogli wybierać książki znajdujące się na specjalnie wydzielonej „czarnej półce”.
    Zabawa skupiała się nie na gatunkach literackich, ale na kolorze okładek. Na „czarnej półce” znalazły się wybrane pozycje z różnych gatunków. Wśród czarnych książek były zarówno książki dla dzieci młodszych, wiersze, książki obyczajowe, jak i książki fantastyczne oraz popularnonaukowe. Każdy czytelnik znalazł więc coś, co go zainteresowało!
    Dziękujemy za udział w literackiej zabawie!

    POJEDYNEK KSIĄŻEK

    Co by było gdyby pojedynek stoczyli Kubuś Puchatek i Miś Paddington? Taki pomysł wykorzystała biblioteka klas młodszych zachęcając do zabawy czytelniczej „Pojedynek książek”!

    Przez cały tydzień w naszej bibliotece odbywał się „pojedynek  książek”. Rywalizowały ze sobą dwa tytuły. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na wybraną książkę podczas pojedynku. 

    Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem budząc wśród uczniów sporo emocji. Akcja miała nie tylko na celu poznanie zainteresowań czytelniczych, ale i zwrócenie uwagi na mniej popularne, choć równie ciekawe książki znajdujące się w naszej bibliotece.

    POJEDYNEK  
    A.A.Milne: Kubuś Puchatek”– 108 głosów (zwycięzca) kontra: Michael Bond: „Jeszcze o Paddingtonie” - 78 głosów.

    Dziękujemy wszystkim za udział w naszej bibliotecznej zabawie.

  • ANDRZEJKI LITERACKIE 2023

    Andrzeju! Andrzeju!

    Ludzi dobrodzieju

    Wolę swoją nam okaż

    Dobrą książkę pokaż!
     

    Z takim hasłem rozpoczęliśmy ANDRZEJKI LITERACKIE 2023.
    Już rano 29 listopada społeczność szkolną witały dobre wróżki, które zapraszały do saloniku literackiego urządzonego na korytarzu. Wcieliły się w nie uczennice klasy VII d i VII b: Nicola Danielak, Nicola Czyżak , Nikola Ciszkowska, Julia Pietrulewicz. W pracy towarzyszył im kolega - Jakub Danielak, świetny czytelnik i częsty bywalec biblioteki.

    Wystrojone w baśniowe stroje wróżki rozłożyły na stołach przygotowane przez Koło Biblioteczne rekwizyty i książki. Wyeksponowały aż 150 tytułów najciekawszych wydawnictw dla młodzieży. Literacka zabawa andrzejkowa w SP nr 5 zorganizowana została z inicjatywy Koła Bibliotecznego, działającego pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza – p. Renaty Żylak. Uczniowie z Koła wymyśli nie tylko wróżby książkowe, ale też inne andrzejkowe atrakcje. Ponadto, samodzielnie wykonali stroje, dekoracje i niezbędne rekwizyty. Zabawa andrzejkowa u wróżek cieszyła się dużą popularnością. Salonik odwiedziła młodzież ze wszystkich klas VI – VIII oraz młodsi czytelnicy. Wylosowali i wypożyczyli prawie 100 książek, poznali fragmenty tekstów lektur i dobre rady dla nich przeznaczone, posmakowali cukierków, odgadli przyszłe zawody i  imiona czekających na nich sympatii. Było to niezapomniane spotkanie, pełne radości i pozytywnej energii. W tym dniu czytelnictwo w sposób magiczny znacząco wzrosło :)

  • Na krok przed...HEJTEM

    29 listopada 2023 r. uczniowie klasy VII b uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym „Na krok przed…hejtem”. Młodzież miała okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny „Na drodze donikąd” - przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Oświatowego w Krześlinie. Po nim, o tym jak radzić sobie z hejtem w social mediach, opowiadali aktorzy i prezenterzy telewizyjni Aleksandra Kostka i Jarosław Milner, zaś o wirtualnym i rzeczywistym obrazie nastolatka mówiła dr Katarzyna Dobijańska pełnomocnik Prezydenta Siedlec ds. rozwiązywania problemów uzależnień.

  • Wycieczka kl. 2d i 2e do Lublina

    Dnia 23 listopada 2023r. uczniowie klas 2d i 2e pod opieką Pań: Wioletty Zaleszczyk, Wioletty Kiełb, Marty Tomczak oraz Magdy Protasewicz udali się na wycieczkę do Lublina.

    Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Operze Lubelskiej, gdzie za pomocą tańca została przedstawiona bajka pt. ,,Królewna Śnieżka. Po zakończonym spektaklu uczniowie mieli okazję zajrzeć za kulisy oraz na scenie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi aktorami. Kolejnym miejscem w planie wycieczki było Regionalne Muzeum Cebularza, gdzie uczniowie poznali legendę i przepis na cebularze oraz wcielając się przez chwilę w role piekarzy własnoręcznie stworzyli, a potem skonsumowali ten przysmak. Zakończeniem wycieczki był spacer przez Stare Miasto oraz poszukiwanie figurek koziołków, których dotknięcie przynosi szczęście.Uczniowie pełni wrażeń oraz bogatsi o wiedzę historyczną wrócili do domu.

  • „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII” w naszej szkole

    W listopadzie, uczniowie klas ósmych wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
    Tematyka tegorocznej Lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co mogą sami zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze. 

    Przez zagadnienia związane ze skutkami zmian klimatycznych przeprowadził uczniów Tomek Michniewicz – jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Uczniowie zdobywali wiedzę o klimacie oglądając film z jego udziałem, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.

    Nasza szkoła otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów dydaktycznych, a także upominki dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w akcji.

    Dostaliśmy również możliwość udziału w konkursie „Projekt: klimat!”, w ramach którego uczniowie mogą nagrać krótki film o zmianach klimatu w okolicy oraz sposobach  przeciwdziałania im i zawalczyć o cenne nagrody - wyzwanie podjęły uczennice z klasy 8B.

  • „Przytul książkę i misia” z okazji Dnia Pluszowego Misia dla kl. 2

    Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka. Mimo coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci!”.

    Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece  klas 1-5 obchodziliśmy wraz z klasą 2c. Podczas spotkania w bibliotece przybliżono historię powstania pluszowego misia.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy ulubionych postaci bajkowych podczas oglądania prezentacji multimedialnej pt.: „ Misiowe urodziny”.  Uczniowie zapoznali się z informacjami na temat prawdziwych niedźwiedzi, zobaczyli ich zdjęcia oraz wzięli udział w konkursie przyrodniczym.
    Na zakończenie dzieci oglądały wystawkę „Miś  - bohater książek”, które mogą wypożyczyć w naszej bibliotece. Wszyscy uczniowie wzięli udział w zabawie czytelniczej „Pojedynek książek”. Zwieńczeniem tego wesołego spotkania było wypożyczenie książek o misiach oraz podarunek - MISIOWE WYZWANIA CZYTELNICZE.

  • Lekcje muzyki z rurkami bum bum

    W imieniu społeczności szkolnej dziekujemy Pani Edycie Paczóskiej, za ufundowanie kolejnego zestawu bum bum rurek. Teraz mamy juz 24 sztuki i możemy grać wszyscy.

     

  • Biblioteka uczciła Święto Patrona Szkoły

    Biblioteka oddział dla dzieci młodszych, jak co roku, uczciła Święto Patrona Szkoły organizując SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY WŁADYSŁAWIE RAWICZU DLA KLAS 4.

    Laureaci:

    I miejsce - Jan Harke kl.4c

    II miejsce - Stanisław Karpiarz kl.4b
    II miejsce - Julia Paluszkiewicz kl.4c

    III miejsce Hanna Piwowarczyk kl.4c
    III miejsce Milena Trębicka kl.4c

    Dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas uroczystej akademii 21 listopada. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom GRATULUJEMY!

    Konkurs poprzedziły lekcje biblioteczne dla wszystkich klas czwartych o życiu i działalności Władysława Rawicza. Głównym celem spotkań było przybliżenie mało znanego życiorysu niezwykłej osoby jaką był Władysław Rawicz - gorliwy patriota, zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności.

    Przygotowano również gazetkę „160 rocznica śmierci Władysława Rawicza” i wystawkę „Władysław Rawicz w powstaniu styczniowym”.

  • Wycieczka do Miejskiej Komendy Policji w Siedlcach

    21 listopada 2023 r. uczniowie klasy 2c pod opieką nauczycieli: p. Moniki Zaczkiewicz i p. Marleny Ługowskiej spędzili aktywnie czas podczas wycieczki do Miejskiej Komendy Policji.

    Po siedzibie komendy oprowadziła nas pani Ewelina Radomyska – oficer prasowy siedleckiej Policji.

    Dzieci odwiedziły wiele pomieszczeń służbowych, które na co dzień dostępne są tylko policjantom: dyżurkę z miejskim monitoringiem, strzelnicę, pomieszczenie tymczasowego aresztu, siłownię oraz salę konferencyjną.

    Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych warsztatach dotyczących bezpieczeństwa oraz poszerzyły wiedzę na temat  udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznawały tajniki pracy policjantów; samodzielnie doświadczyły metody zbierania odcisków linii papilarnych na kartach daktyloskopijnych, wzięły udział w treningu z użyciem okularów symulacyjnych.

    To była bardzo ekscytująca i pouczająca wycieczka.

    Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawych zajęciach!

  • Konkursy plastyczne z okazji 160. rocznicy śmierci Władysława Rawicza

    Konkurs plastyczny z okazji 160. rocznicy śmierci Władysława Rawicza dla uczniow klas 1-3

     

    Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymali:

    1 miejsce - Gabrysia Szubielska kl.III b

    2 miejsce -Alicja Żurawska kl.III d

    3.miejsce -Zosia Lewandowska kl.I b i Adam Paluszkiewicz kl.I b

    Konkurs plastyczny na plakat o Patronie z okazji 160. rocznicy śmierci Władysława Rawicza dla uczniow klas 4-7


    Laureaci w/ w konkursu:

    1 miejsce -Dawid Pachnik kl7c

    2 miejsce -Julia Pawluk kl.5c i Amelia Poletyło kl.4c

    3 miejsce - Patrycja Dorosz kl. 6e

  • #ŚwiątecznaZbiórkaŻywności

    ❤️ 24 i 25 listopada dołączamy do #ŚwiątecznaZbiórkaŻywności i wspólnie pomagamy potrzebującym spędzić godnie Święta Bożego Narodzenia. Wolontariusze z klas 7 i 8 będą pełnić dyżury w dwóch sklepach PSS Społem ul. Dreszera i Biedronka ul. Czackiego. 

    🎄 Szukaj koszy na darowizny i dołącz do akcji.  

  • Projekt edukacyjny - klasa 3a

    W listopadzie klasa 3a uczestniczyła w projekcie edukacyjnym - „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?” Uniwersytetu Dzieci. 

    Był to cykl zajęć z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai tradycyjnej, japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą obrazków w pudełku zwanym butai. Bohaterem, historii był jeż o imieniu Zoja, którego przygody rozgrywały się na przestrzeni 4 pór roku. 

    Dzieci brały udział w zajęciach, dzięki którym dowiedziały się: co to znaczy, że rośliny żyją; jakie elementy zaliczamy do przyrody ożywionej i nieożywionej oraz zagrożeniach środowiska. Poznały prawa panujące w naturze. Poszerzyły wiedzę o jeżach o: sieć pokarmową; miejsce zamieszkania; etapy życia oraz sposoby pomocy największym, owadożernym ssakom w Polsce.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza
    ul. gen. Orlicz-Dreszera 3
    08-110 Siedlce
  • +48 25 794 34 01
    +48 25 794 34 02

Galeria zdjęć